Aktualności

Do 31 stycznia 2025 w Pałacu Czapskich jest prezentowana wystawa, która podąża szlakiem wybranych najsłynniejszych i wzbudzających największe kontrowersje przedstawień Adama Hanuszkiewicza; przypomina również o Hanuszkiewiczu – aktorze. Ekspozycja “Adam Hanuszkiewicz. Barbarzyńca czy nowator?” powstała we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Oprowadzania kuratorskie: 22 i 26 stycznia 2025, godz. 12.00.
17.12.2024 r. w ramach zajęć na ASP w Warszawie studenci przetestowali GoPaint – nowoczesne narzędzie do malowania, rysowania i szkicowania.
Niedawno ukazała się ważna książka autorstwa Maryli Sitkowskiej – „Władysław Skoczylas w zbiorach Muzeum Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie”. Publikacja prezentuje całą kolekcję prac artysty ze zbiorów Muzeum ASP w Warszawie, które posiada największy i prawie kompletny zbiór grafik Władysława Skoczylasa. 19 grudnia 2024 r. o 17.00 w ASP SHOWROOM przy Krakowskim Przedmieściu 5 odbędzie się spotkania autorskie z Marylą Sitkowską, autorką publikacji „Władysław Skoczylas”.
Zapraszamy serdecznie na wernisaż i konferencję naukową „Adam Hanuszkiewicz. Barbarzyńca czy nowator?”, którym towarzyszyć będzie promocja książki prof. Magdaleny Raszewskiej „Kształt plastyczny teatru Hanuszkiewicza”.
6 grudnia 2024 roku w ASP Showroom odbyło się spotkanie poświęcone rezydencji artystycznej w Centrum Ceramiki Sabukaze w Setouchi, Prefektura Okayama, Japonia. Wydarzenie poprowadził prof. Stanisław Brach, który podzielił się swoimi doświadczeniami i refleksjami z pobytu w Japonii.
26 listopada o godzinie 16.30 w Shoowroomie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 5 odbędzie się spotkanie z Agnieszką Cieślińską-Kawecką autorką publikacji „Natura ciekawości”. Wydarzenie organizują warszawska ASP oraz Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
15 października 2024 roku w ASP Showroom odbył się wieczór autorski „Pracownia Artysty”, poświęcony książce dr Katarzyny Stanny, prof. uczelni pt. „Teresa Wilbik i Janusz Stanny w królestwie ilustracji”. Wydarzenie zorganizowali: Państwowy Instytut Wydawniczy i Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Z Autorką o jej książce rozmawiała dr Anna Rudzka.
Koło Naukowe „Kreacja Obrazu Filmowego” pod opieką dr Piotra Kucia ma przyjemność zaprosić na wystawę „Syndrom Nadmiaru”, która odbędzie się 7-13 Października w ASP Showroom ul Krakowskie Przedmieście 5.
27 września 2024 roku w godzinach 16:00–20:00 odbyła się niezwykła wystawa wieńcząca warsztaty Bio-Mikroplener, zorganizowane przez Instytut Nenckiego PAN we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.
W dniach 26 – 29 czerwca 2024 w Showroomie ASP w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 5 odbyło się międzynarodowe wydarzenie artystyczne, w którym wzięli udział wyłonieni w open call, zainteresowani rozwojem w dziedzinie sztuki cyfrowej, studenci i studentki kierunków artystycznych z Polski i Niemiec.