Używamy ciasteczek

W dniach 26 – 29 czerwca 2024 w Showroomie ASP w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 5 odbyło sięmiędzynarodowe wydarzenie artystyczne, w którym wzięli udział wyłonieni w open call, zainteresowani rozwojem w dziedzinie sztuki cyfrowej, studenci i studentki kierunków artystycznych z Polski i Niemiec.

Trzydziestu pięciu uczestników i uczestniczek, przy wsparciu ekspertów, wzięło udział w serii kreatywnych spotkań związanych z tematyką digital artu, grafiki komputerowej, animacji i designu. Działanie miało za zadanie wspierać dialog pomiędzy sztuką i nowymi technologiami. Podczas warsztatów uczestnicy zrealizowali projekty grupowe inspirowane historią miasta Wolin, co pozwoliło na kreatywne zgłębianie lokalnej kultury i historii. Efekty prac – cyfrowe interwencje artystyczne zaprezentowane zostały podczas wernisażu w Showroomie ASP.

Warsztaty były okazją do rozwoju umiejętności w zakresie design thinkingu, a także pracy z zaawansowanymi programami wykorzystującymi sztuczną inteligencję, takimi jak Midjourney, Leonardo.ai, Runway i Firefly.